Zakup licencji oprogramowania antywirusowego ESET oraz usługa migracji systemu programu antywirusowego
Postępowanie nr Z20/36730
Centrum Usług Wspólnych Miasta Tychy
ul. Jana Barona 30 43-100 Tychy NIP: 6460013450Data założenia postępowania:
2023-01-17
Terminy
Termin składania ofert
2023-01-23 10:00
Szczegóły postępowania
Tryb postępowania
Regulaminowe
Znak sprawy
ZZP.261.4.2023
Rodzaj zamówienia
Dostawy
Przedmiot zamówienia
Opis przedmiotu
Przedmiotem zamówienia jest dostawa licencji przedłużających oprogramowania antywirusowego ESET PROTECT ENTRY ON-PREM w jednostkach Gminy Miasta Tychy (Gmina Miasta Tychy - przedłużenie licencji – 775 szt. w tym min. 30% dla serwerów; Miejska Biblioteka Publiczna w Tychach- 122 szt.) oraz usługa migracji systemu ochrony antywirusowej ESET wraz z przeniesieniem ustawień i polityk obejmująca zainstalowane i wdrożenie na serwerze Gminy Miasta Tychy konsoli zarządzającej oprogramowaniem ESET z aktualnym systemem Windows Server.
W ramach certyfikatu przedłużającego licencje dla Gminy Miasta Tychy prawo do korzystania z udzielonych licencji muszą mieć następujące jednostki Gminy Tychy:
a) Centrum Usług Wspólnych Miasta Tychy;
b) Urząd Miasta Tychy;
c) Tyski Zakłada Usług Komunalnych w Tychach;
d) Żłobek Miejski w Tychach;
e) Powiatowy Zespół d.s. Orzekania o Niepełnosprawności w Tychach;
f) Dzienny Dom Pomocy Społecznej „WRZOS”;
g) Muzeum Miejskie w Tychach;
h) Miejskie Centrum Kultury w Tychach;
i) Teatr Mały w Tychach.
Szczegóły w załącznikach.
Ofertę należy złożyć w następujący sposób:
- poprzez
dołączenie skanu wydrukowanego, uzupełnionego i podpisanego odręcznie
przez osobę uprawnioną Formularza ofertowego
lub w postaci elektronicznej, podpisaną kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem osobistym lub podpisem zaufanym.
Wyjaśnienia i/lub zmiana treści SWZ
Pytania do postępowania “Zakup licencji oprogramowania antywirusowego ESET oraz usługa migracji systemu programu antywirusowego”
Lista pytań
Lp. | Tytuł pytania | Data wysłania pytania | Status |
---|---|---|---|
1. |
Pytanie dotyczące § 2 umów.
Pytanie dotyczące § 2 umów. Treść pytania:Oprogramowanie dedykowane (projektowane, tworzone bądź dostosowywane) dla konkretnego klienta bywa objęte specjalistycznym wsparciem, co najczęściej wiąże się z zawarciem w tym przedmiocie indywidualnej umowy. Natomiast oprogramowanie standardowe, w tym oprogramowanie antywirusowe, dostępne na rynku dla wszystkich nabywców w identycznej formie, jako gotowe rozwiązanie, najczęściej jest licencjonowane przez producenta na takich samych warunkach, określonych w umowie licencyjnej jednakowej dla wszystkich odbiorców i zwykle nie zawierającej dodatkowych świadczeń wsparcia. Powszechnie przyjmuje się, że licencjobiorca (klient, użytkownik oprogramowania) samodzielnie dobiera oprogramowanie do swoich potrzeb i akceptuje fakt, że oprogramowanie zostaje mu dostarczone „as is” czyli „jak jest”, „w stanie w jakim zostało wytworzone”. Co więcej, licencjodawcy (którymi najczęściej są producenci danego rozwiązania), niejednokrotnie zamieszczają w umowach licencyjnych postanowienia wprost stanowiące, że nie gwarantują działania licencjonowanego programu w sposób niezakłócony i wolny od błędów.
Aktualnie pomimo utrzymywania wysokich standardów, praktycznie żaden producent oprogramowania komercyjnego nie wyklucza wystąpienia potencjalnego błędu, co jest uzasadnione specyfiką produktu, jakim jest oprogramowanie, ponadto stale aktualizowane, rozwijane i testowane. Podsumowując, w przypadkach, gdy sam producent nie udziela wsparcia we wskazanym przez zamawiającego zakresie, na swoje oprogramowanie, tym bardziej dystrybutor czy sprzedawca nie ma podstaw do udzielenia takiego wsparcia we własnym imieniu, co jest podyktowane dostarczeniem klientowi programu o zamkniętym kodzie źródłowym, bez możliwości jakiejkolwiek ingerencji przez podmioty inne niż sam producent.
Ani producent, ani dystrybutor nie udziela gwarantowanych terminów w zakresie wskazanym przez zamawiającego na oprogramowanie, żadne oprogramowanie, które mamy w ofercie takiej gwarancji nie posiada – jedyny dokument jaki producent dołącza do oprogramowania to EULA – dostępna pod adresem: https://help.eset.com/protect_admin/10.0/pl-PL/eula.html
Czy w związku z tym zamawiający zgodzi się zmienić § 2. 12. Na następujący
§ 2.
OBOWIĄZKI WYKONAWCY
12. W zakresie wsparcia, do obowiązków Wykonawcy należy:
1) pomoc w rozwiązywaniu problemów przy zmianach konfiguracji systemu - w terminie do 3 dni roboczych od zgłoszenia przez Zamawiającego;
2) inna pomoc techniczna świadczona zgodnie z zasadami EULA
Wykonawca zobowiązany będzie do niezwłocznego potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia na adres e-mail osoby upoważnionej do kontaktów przez Zamawiającego tj. nie później niż do 2 godzin od przesłania zgłoszenia przez Zamawiającego. Podane terminy mogą ulec zmianie, każdorazowo w wyniku ustaleń pomiędzy Stronami. Wspomniane ustalenia będą prowadzone w formie dokumentowej.
Odpowiedź:Treść odpowiedzi Zamawiającego w załączniku.
Załączniki do odpowiedzi: |
19.01.2023 |
Załączniki
Dodatkowe informacje
Warunki korzystania z platformy
- Wykorzystujemy platformę zakupową Logintrade jako narzędzie do kontaktów z wykonawcami.
- Rejestracja w bazie wykonawców, przeglądanie ogłoszeń oraz składanie ofert handlowych jest bezpłatne.
- Jeśli nie posiadasz konta na platformie zakupowej Logintrade, zarejestruj się w bazie wykonawców w celu otrzymania loginu i hasła do swojego konta. Jedno konto wykonawcy umożliwia otrzymywanie ogłoszeń od wielu Zamawiających.
- Regulamin Platformy zakupowej jest dostępny w panelu rejestracyjnym.